turkishhiphop

Hiphop

AnasayfaRadyoTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Sagopa Kajmer Yeni Ep Albüm Tanıtım Ve İndirmek için Tıkla ( Linki Görebilmek içinÜye Olmalısın
http://turkishhiphop.lifeme.net/sagopa-kajmer-f42/sagopa-kajmer-saykodelik_ep-indir-t228.htm#258

Paylaş | 

VALE-Fifadevil.com Röportajı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
...feys...
Yönetici
Yönetici

MesajKonu: VALE-Fifadevil.com Röportajı   Perş. Tem. 30, 2009 12:42 pm

wiN ~ : Selamun Aleykum Vale,sana FifaDevil'in Selamını getirdim ..

Vale :Aleyküm selam.

wiN ~ : İstersen hemen röpörtajıma başlıyalım (:

Vale :Tabiki beklemeye ne gerek var

wiN ~ : İlk soru olarak,bize kendinden biraz bahsedermisin ?

Vale :Kendimden bahsetmek yerine size biyografimi yazabilirim.

"Gercek ismi Reyhan ÇALIŞKAN 1986 Bulgaristan dogumlu.Rap hayatina dinleyici olarak 1996 yilinda dahil oldu.2003 te lyrical calismalara baslayan VALE 2005 te ilk kaydini gerceklestirerek Mc lik ünvaniyla bu marotana katilmis oldu.Su an Beat Maker,Mc,R&B,Rap,Hip Hop,Dj lik dallarinda boy gostererek Müzik hayatina son hizla devam etmektedir.2006 da Giryan ve Giryeli ile birlikte Tersane Recordz u kurdular.Tersane Recordz olusumunda yeni ozgün stiller hedef secilerek Türk Rap camiasinda onemli bir yer alma arzusuyla bir cok Track e imza atan Tersane Recordz ilk Vale ”SAYHA” albümünü dinleyenlerin beyenisine sunmustur.Albüm ilk defa Kuvvetmira nın resmi web sitesi olan http://www.melankolia.com.tr den dinleyenlere sunulmuştur.Albümdeki “İnsan hepsi” parçası 2008 yılın mayıs ayında Kolera tarafından ayın şarkısı seçilmiştir..Yine 2009 Ocak ayında Sagopa Kajmer’in düzenlediği “Dj Benim” isimini taşıyan para ödüllü re-mixtape yarışmasında 1. Olan VALE DJ lik ve Aranjörlüğünü Türk Rap Camiasına ispatlamıştır.Şu an TERSANE bünyesi: ilk kuruculari olan VALE – GIRYAN – GIRYELI ve 2009'da Tersane bünyesine katılan Alper Ayyıldız ile rap hayatlarına aynı çatı altında devam etmektedir.Bulgaristan Sofia Teknik Üniversitesi Ingilizce Endüstri Mühendisligi Bölümünde Egitimine halen devam etmekte olan VALE ayni zamanda 2.Albüm çalismalarina devam etmektedir."

wiN ~:Eşkişehir'e gelmeyi düşünüyormusun ?

Vale :Eskişehir Ülkemizin sayılı şehirlerinden.Rapin gelişmiş olduğu nadir yerlerden biri.Tabiki gelmek isterim.İleriye dönük olarak burada konser planlarımız olacaktır.Eskişehire özel olarak ayrıca bir zaafım var.Belediye başkanı Prof. Dr. Sayın Yılmaz Büyükerşen i takip ediyorum.Ve kendisine yapmış olduğu işlerden dolayı bir hayranlığım var.

wiN ~ :Rap'e nasıl başladın ?

Vale :Rap'e ilk olarak rap müzik Türkiye ye geldiğindeki yıllarda dinleyici olarak başladım.O yıllarda Cartel güzel bir atak yaptı.Ve bir patlama oldu ülkede.Herkes Cartel ci oldu.Herkes onların şarkılarını söylemeye başladı tabi bizde o kişilerdendik.Ardından gelenleri sıkı bir takibe aldık.Ve adım adım takibe devam ettik.O yıllarda kim rap yapsa dinliyordum.Çünkü fazla yapanda yoktu.2003-2004 yıllarında bana göre Türkiye de modern rap oluştu.Bu beni cezbetti diyebilirim.Ve bende yapmak istedim.2005 yılında halen yanımda bulunan Mc arkadaşlarımla ilk kayıtlarımızı oluşturduk.Ve Türkiyede Rap müzik icra etmeye başladık.

wiN ~ : Sözlerini nasıl yazıyorsun ?

Vale :Aslında daha güzel sorulmuş bir soru olabilirdi.Ama ben yinede terslemekten yana değilim. Demek istediğinizi anladığım için cevap vericem.Sözlerimi yazarken bulunduğum ortam ve o zaman a kadar yaşamışlığımın etkisi büyük.Bu etkenler o an beni yazmaya iten nitelikteyse yazmak benim için kaçınılmaz bir hal alıyor.Ve yeni yeni şarkılar ortaya çıkıyor...

wiN ~ :Rapde örnek aldıgın biri var mı ?

Vale :Türkçe rap te örnek aldığım isim Sagopa Kajmer.Onun rap piyasasındaki duruşu diğerlerine göre başlı başına bir fark.Diğerlerine bakınca hepsinin bir biri ile aynı işi yaptığını görüyorum.Fakat Sago'nun duruşu daha yalın ve sade.Yaptığı müzikte diğerlerine nazaran daha kaliteli.Neden kalabalığın içinde kaybolayımki?

wiN ~ :Fifa oynuyormusun ?

Vale :Fifa şu anda oynamıyorum işlerim gereği.Ama 1999 dan 2002 yılına kadar oynadım.Araba yarışlarından sonra en sevdiğim oyun Fifaydı.Serinin en sevdiğim ürünü de "Fifa World Cup 2002" dir.

wiN ~ :En çok sevdiğin oyun ?

Vale :En sevdiğim oyun az öncede söylediğim gibi araba yarışlarıdır.Bunların başta geleni "Need For Speed".

wiN ~ :Gelecekteki hedeflerin neler ?

Vale :Gelecekteki hedeflerin açılımı çok geniş.Fakat ben daha özetlersem: Önce okulu bitirmem gerek,yeni albümler yeni konserler yapmam gerek,Kariyerimin sürekliliğini sağlamam gerek diyeee giderler...

wiN ~ :Hangi rapçi/sarkıcıları dinliyorsun ?

Vale :Kuvvet Mira sanatçılarını dinlemeyi seviyorum.Vakit buldukça yada bana biri dinletirse kulağıma güzel gelen her türlü müziği dinlerim.Bu konuda arşivim oldukça geniş.

wiN ~ :Rap'e karşı olanlara söylemek istediğin bir şey var mı ?

Vale :Rap'e karşı gelenler genelde aileler oluyor.Bu aileler için söyleyebileceğim önce kendi dinledikleri müzikleri eleştirsinler.Sonra bizim yaptığımız müzik ile yan yana getirsinler.Ama küfürlü rap müzikten bahsetmiyorum.BİZİM YAPTIĞIMIZ RAP MÜZİK diyorum.Herşeye o zaman karar versinler.Bazı büyüklerimizi görüyorum Oyun havası dinleyip Rap müziğe mana buluyorlar.Okuyanlar olursa bana şunu açıklarlarsa memnun olurum: " Çarşıdan aldım patlıcan Uzunköprü Keşan"

wiN ~ :En çok hangi sarkını seviyorsun ?

Vale :Bu her sanatçı için çok zor bir soru olacaktır.Ayrım yapmak çok zor.Ama yaptığım her yeni şarkı o an için benim gözdem oluyor.Son yaptığım şarkılarım var.Henüz piyasaya çıkmadılar.Ama çok yakın zamanda dinleyenlere ulaşacaktır.Şu anki gözde parçalarım onlar...

wiN ~ :Yeni albümün ne zaman cıkacak ?

Vale :Yeni albümümün tarihi şu an büyük bir belirsizlik içinde.Aslında bir an önce çıkarmak istiyorum.Fakat plan projeler biraz aksaklıklara sebep oluyor.Taşları daha sağlam şekilde üst üste koymak zorundayızki sonra yıkılmasın.Bu yüzden beklediğimiz bazı haberler var.Kendimi onlara göre ayarlayıp dinleyicilerime yakın bir zamanda daha net bir açıklama yapacağım.

wiN ~ :Klip projen var mı ?

Vale :Yeni albümlerdeki parçalara klipler düşünüyorum.Seneryosu hazır olan klipler var.Şarkılar dinleyicilere sunulduktan sonra bu projelerimizide hayata geçiricez.Bundan sonraki albümlerde daha bol klip çekmeyi düşünüyorum.Eminim dinleyenler buna sevineceklerdir.

wiN ~ :Bandrollu album cıkartmayı düşünüyormusun ?

Vale :Bandrollü albüm çıkarmak istiyorum.Bandrollü albümün ulaştığı kitle daha geniş bir kitle.Buda bizim için dinlenme sayısı demektir.Ne kadar çok kişi dinlerse verdiğim emek o kadar değecektir.Bu yüzden bandrollü albümü elbette düşünüyorum.Ama bu albümü çıkarmanın bir maliyeti var.Bunun yanında para ile satılacağı için dinleyicilerin buna ne kadar rabet edeceğini kestirmek zor.Ama ben her halukarda dinleyicilerime güveniyorum.Beni yalnız bırakmayacaklarından eminim.

wiN ~ :Ürettiği parçalarda Sagopa Kajmer'den destek alıyor musun?

Vale :Ben şarkılarımı kendi imkanlarımla ve kendi başıma üretiyorum.Sagopa Kajmer ve Kolera sağolsunlar benim albümüm çıktığında melankolia müzik web sitesinden tanıttılar.Bu destekleri benim için yeterliydi.Allah razı olsun.

wiN ~ :Yakın bir zamanda Vale'yi Kuvvetmira'da görebilecek miyiz?

Vale :Bu sorunun yeri biraz yanlış oldu Çünkü benim bu konuda bir şey söylemem çok güç.Kararları veren ben değil Kuvvet Mira üyeleridir.

wiN ~ :Herhangi bir Kuvvetmira üyesiyle Ft. yapmayı düşünüyor musun ?

Vale :Kuvvetmira üyeleri ile bir featuring gerçekten güzel olurdu.Kendi web sitemde de sürekli Kuvvetmira üyeleri ile düet yapmam konusunda yoğun bir istek var.Ama bunlar zaman a dayalı şeyler.Takip edip sabırla beklemek en doğrusu.

wiN ~ : Neden tek üstadım Sagopa Kajmer'dir diyorsun ?

Vale :Bunun cevabını örnek aldığın bir sanatçı varmı sorunda vermiştim.Rap müzik şu an 2 ye bölünmüş durumda.Bir tarafta Gansterler - bir tarafta Melankolikler Dramatikler.Ben Dramatik Rap Müzik yapıyorum.Bu yüzden yaptığım müziği bugün Türkiye de en iyi yapan kişi Sagopa Kajmer'dir.Aksini iddaa eden varsa buyursun gelsin.

wiN ~ : Sagopa Kajmer'in en çok hangi yönünü beğeniyorsun ?

Vale :Sagopa Kajmer in yaptığı müzikte derin bir anlam yüklü.Melodilerinde gizemli bir ses hakim.Bunlar birleştiğinde ortaya çıkan şarkılar çok lezzetli.Ve Türkçe rap te kendi ayakları üzerine basarak kendi müzik şirketini açıp böyle bir kitleye hitap etmesi büyük bir takdir gerekçesidir bana göre.

wiN ~ : Sesin ve tarzın Sagopa Kajmer'e benziyor, bu yüzden aldığı olumlu ve olumsuz tepkiler neler ?

Vale :Bu konu hakkında çok çeşitli tepkiler aldım.Ama tepkiler hep olumlu yönde oldu.Arada nadiren kötü eleştiriler yapanlar oldu.Ama bunların çoğunun sebebi şu şekilde gelişti.Bana kötü eleştri yapanlar ya öncesinde benden yardım isteyip yardım alamayanlar bunu yaptılar.Yada bana sataşarak biryerlere gelmeye çalışanlar bunu yaptı.Ama sonunda ben işte burdayım hala rapimi yapıyorum hala seviliyorum dinleyenlerim tarafımdan.Kendilerini batıranlar onlar oldu.Kaliteyi bilen biliyor...

Bu röpörtaj için sana çok teşekkür ederiz.İnşallah Rapper olarak iyi yerlere yükselirsin..Allah'ın Selamı üzerinde olsun.Allah'a emanet olun.Hayırlı günler...

VALE: Bende sizlere, üyelerinize ve valefan.com üyelerine çok teşekkürlerimi sunuyorum...Herkese bol gollü FİFA lar
http://www.yedihuzun.com\forum
Laks_Mirfak
Yönetici
Yönetici

MesajKonu: Geri: VALE-Fifadevil.com Röportajı   Perş. Tem. 30, 2009 1:45 pm

Harika bi Röportaj olmuş Vale'yi 2006 dan beri takip ediyorum çok başarılı gerçekten eğer hala dinlemeyen varsa başlasalar iyi olur Smile
http://turkishhiphop.lifeme.net

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hilary Duff Röportajı