turkishhiphop

Hiphop

AnasayfaRadyoTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Sagopa Kajmer Yeni Ep Albüm Tanıtım Ve İndirmek için Tıkla ( Linki Görebilmek içinÜye Olmalısın
http://turkishhiphop.lifeme.net/sagopa-kajmer-f42/sagopa-kajmer-saykodelik_ep-indir-t228.htm#258

Paylaş | 

Mozole Mirach - Sago-Ceza.com Roportajı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
...feys...
Yönetici
Yönetici

MesajKonu: Mozole Mirach - Sago-Ceza.com Roportajı   Çarş. Tem. 29, 2009 8:43 pm

selamlar..

-) Kuvvet Mira'dan ayrıldıktan sonra kimi kesim bunu doğru buldu. Kimi kesim ise yanlış buldu. Bu düşüncelerin hangisinin doğru olduğunu senin ağzın yeniden duymak isteriz. Kuvvet Mira'yı bırakma nedenin neydi?

cevap: Evet banada iyiki çıktın veya keşke ayrılmasaydın şeklinde farklı dönüşler oldu.. Ben tabiki şuan ki halimden gayet memnunum. Kimseye bağımlı olmadan kendi başıma kendi istediğim zaman kendi istediğim işi yapmak cok daha güzel. Allaha şükür tepeden tırnağa herşeyimi kendim yapıyorum ve boyle mutluyum.Eğer biri işime karışacaksa bunun gerçekten profesyonel işi bilen bir olmasını isterim. şu anda da çalişmalarım bu yönde.. Kuvvetmira dan çıkış olayına hiç girmeyelim hayırlısı buymuş.. Allah herkesin gönlüne göre versin..

-) Seni rape bağlayan en büyük etken nedir?

Cevap: Rap Müziği 14 yaşımdan beri dinliyorum.Seviyorum. Yani Rap müziği derken bunu türkçe rap olarak algılamayalım eğer geniş yelpazeye yayarsak 4 saat yabancı rap dinlersem yarım saat türkçe rap dinlerdim.. Yabancı Rap diyince de 50 Cent, Lil Wayne bilmenne falan gibi isimler düşünmeyelim Smile beni Rape bağlayan hayata dair bahsetmek istediğim şeyleri aynı anda bi çok kişiyle paylaşabiliyor olmam ve geçimimi bundan kazanabiliyor olmamdır..

-) Rap müzik tarzının beyenmediğin bir yönü var mı? Yoksa rapi kusursuzmu buluyorsun.

Boş

-) Meslek olarak rap yapmak dışında başka bir şey düşündün mü?

Cevap: Hayır şu anda meslek olarak müzik yapmaktan başka birşey düşünmüyorum. Ama eğitimim gereği olursa birde Ses Mühendisliği ve Post-Production olur..

-) Türkçe rapte son yıllardaki büyük canlanmayı görüyoruz ve izliyoruz daha sonraki yıllardaki gidişatın nasıl olacağını düşünüyorsun?

Cevap: bence türkiyede ve dünyada Rap daha da populer hale gelecek. türkiyede de artık pop diye dinlediğimiz sound Rap ve R&B ye dönüşmeye başladı ve bu başlangıç devam edecektir diye düşünüyorum..

-) Türkçe rapte nereye ulaşmak istiyorsun? Hayalin nedir?

Cevap: Türkçe rap demiyelim ama Müzik te gelmek istediğim noktalar var müziği sadece Türkçe rap olarak sınıflandırmak istemiyorum sonuç itibariyle Türk Müziği Devlet Konservatuarı öğrencisiyim ve her günüm makamlarla nağmelerle geçiyor.. Ben müzik yapıyorum. Bu zamana dek hayal ettiğim herşeyi Hamd olsun yaptım. Amacım tabiki Allah ömür verdikçe gidebildiğim kadar ileri gidebilmek ve yurt dışındaki insanlarada düşüncelerimi anlatabilmek.. önce okulumu bitirip yüksek lisans için bi süreliğine yurt dışına gitmek planlarım arasında var.. gerisi İnşaAllah gelecektir..

-) Türkçe rap piyasasında bu benim gerçek rakibim diyebileceğin birisi var mı?

Cevap: Kendime rakip edinmiyorum çünkü herkes bu işte kendince başarılı. eğer başkalarıyla yarışırsan ancak onları geçebilirsin ama önemli olan kişinin kendi ile yarışıdır. kendini geçebilirsen...

-) Türkçe rapte dinlediğin bayan Mcler var mı? Var ise bunlar kimler?

Cevap: Yanlış anlaşılmasın ama türk yabancı ayrımı yapmadan Rapi bayan sesinden dinleyemiyorum..

-) Örnek aldığın rap yıldızı var mı?

Cevap: Aslına bakarsak gerçekten yok.. fakat şoyle bir durum olabiliyor.. bir dönem İsam Bachiri yi çok beğeniyorum. bir dönem vinnie paz ı bir dönem eminemin bazı işlerini. başka zaman bir başkasını.. bu dönem dönem değişiyor bu yüzden kesin birşey soylemek zor.. örneklikten kastında burda ne olduğu cok önemli.

-) Sagopa Kajmer ve Ceza hakkında düşüncelerin nedir?

Cevap: ikiside tarzlarında yol katetmiş. türkçe sözlü Rapi tükiye ve dünyaya duyurmuş ve kanıtlamış isimler.. Allah yollarını açık etsin..

-) Diss'e bakış açın nedir?

cevap: diss raple içiçe olan bir kültür. Diss yapana kızmak hor görmek dışlamak doğru değil fakat kişisel olarak müziğimde diss e yer vermiyorum..

-) Disstortion_ep'de bir bölümde sen de varsın. Sözlerin oldukça etkileyici. Bunun hakkında düşüncelerini paylaşır mısın?

Cevap: keşke olmasaydımda isterse şu anda olduğum yerde olmasaydım.. Tabi ben olamıycağima inanmıyorum.. isteyen bana kızar isteyen istediğini düşünür ama ben pişmanım ve o verse te kırdığım üzdüğüm ve terbiyesizlik ettiğim herkesden Af diliyorum. İnşaAllah haklarını helal etsinler.. benim davam olmayan bişeye girmeseydim keşke..

-) Underground piyasasını nasıl görüyorsun? Underground daki Mc'ler hakkında görüşlerin neler?

Cevap: underground u ben 8-10 kişiden ibaret görüyorum şu anda zaten.. bu kişilerde fevkalade süper.. çok beğeniyorum hepsini.. Sitem Depresif, DaPoet, Patron, Karaçalı, Saian, Sansar, Şanışer, Hayki vesaire vesaire.. işlerini tarzlarında çok iyi yapan ve ilk aklıma gelenler.. Unuttuklarım ve çok beğendiklerim kesin var.. Hepsine başarılar diliyorum..

-) Yeni yapmayı planladığın projelerinden biraz bahseder misin? Gelecek projelerinde ortak çalışmak istediğin birisi var mı?

cevap: beni bekleyen çok proje var okulumun ilk yılının bitmesiyle ve tatil dönemiyle hızlanan çalişmalarım mevcut. üniversiteyi çok uzun bir aradan sonra kazanmamla Biraz daha underground işler yapmaya karar verdim. Aksi halde kazanamasaydım bandrollu projeyi hemen hayata geçirmek vardı kafamda hayat şartlarından dolayı... bekleyen bir bandrollu album var evet.. ama şu an için askıda.. Ben biraz duet album yapmak istiyorum..bu duet albumler süpriz olsun 2 farklı kişi ile 2 tane duet EP düşünüyorum.. Ve beni eskiden beri bilenler bilir bi Muaf Teknik Tarzı vardır Smile bunu hayata geçirmek istiyorum bir kaç işle..çünkü çok bekledi senelerdir kafamda Smile Mozole Mirach ı Araf albumunden tanıyıp takip edenlerin çok hoşuna gidecek sert yapılı güçlü parçalar.. Geçende Kozmos Parodi nin solo albumune bir parca kaydettik Beatini Lendua ile beraber yaptık Produktörlük ve Ses muhendisliği görevlerini severek eğlenerek yaptım. 2009 bitmeden çok güzel değerlendirmek istiyorum bu yıla dair 2-3 projem var. Mozole Mirach ı hiç bu sıklıkta yeni parcalar, albumler çıkarırken sanırım görmemiş olucaksınız eğer işler yolunda giderse..

Sonra soylemek istediğim birşey daha; Mc olup beni seven dinleyen arkadaşlara müjdeli haber olarak bunu ekliyim. çok fazla istek alıyorum bu konuda inanın myspace te yetişemiyorum. sürekli benden bir oluşum bekliyorlar. Oluşum işi gerçekten çok zor fakat ben, bu açıda benden yardım bekleyen kardeşlerim için Toplama album Projesi düşünüyorum.. Bunuda sakın kimse hiç bir yere çekmesin.. Benim amacım kardeşlerime destek olmak, kimsenin üzerinden para kazanmak yada şirketinin senelik çıkartması gereken album kontenjanını doldurmak değil.. album tabiki Bandrollu değil Underground olucak.. komple beatlerini ve Mix işlerimlerini benim yapacağim bir iş olucak.. seçtiğim herkes yolladığım beatlere yazdıkları sözleri kaliteli bi sistemde kayıt girip kanal kanal akapellalarını bana yollıycaklar bende mix ve mastering işlemlerini bizzat yapıp birbirine en benzer hale getiricem. Mirach Prouction ın da ilk toplaması olucak.. bu konudaki gelişmeleri Mysapce imden ilerleyen günlerde vereceğim..

-) Son olarak http://www. sago-ceza.com üyelerine söylemek istediğin bir şeyler var mı?

Cevap: İlginiz ve Alakanız için teşekkür ediyorum. Dinleyicilerime ve dinlemeyicilerim selamlarımı saygılarımı gönderiyorum Smile kalın sağlıcakla..

-Mozole Mirach aka Muaf Teknik yada Beatkey!
http://www.yedihuzun.com\forum

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası